Angel White

Tumblr tüm bloglarda reklam yayınlayacak

  • 0

Tumblr, tüm bloglarda reklam yayınlayacak

Tumblr, bu hafta kullanıcıların bloglarında  reklam yayınladığını görecek yeni bir reklam programını kendi sitesinde yayınlamayı sessizce ilan etti . Şirket , programın nasıl çalışacağı konusunda belirli ayrıntılar vermedi ancak reklamverenlerin üçüncü taraf etkileyici ağlarla çalışmak yerine markaları Tumblr kullanıcılarıyla doğrudan bağlayan daha önceki Creatrs programının genişlemesi gibi görünüyor .

Şimdi, Tumblr kendi Creatrs programı tarafından sağlanan aynı fırsat sunulacak söylüyor "herhangi bir hak Tumblr-şair, müzisyen, fan sanatçı ve uyumsuz weirdo memelord hem," Şirket açıklıyor resmi Personel blogunda.

Tumblr, programda para kazanmak isteyen kullanıcılar, bu sene başlayacak bir dizi kayıt işleminden geçmeleri gerektiğini de belirtti.  Ortak programın ayrıntıları ve kullanıcıların nasıl takvim edileceği halen halen devam etmektedir.

Buna ek olarak kullanıcılar, Ayarlar'da blog reklamcılık özelliğini kapatarak bloglarında reklam yayınlamayı devre dışı bırakabilir. Evet: Bu, bloglardaki reklamların varsayılan olacağı anlamına geliyor - bu kullanıcılar, reklamları  devre dışı bırakmak için açık bir işlem yapmadıkça, Tumblr'in 65 milyon kullanıcısından gelen 306 milyondan fazla blogun ağını para kazanmasına etkili bir şekilde izin veriyor Kullanıcılar seçtikleri takdirde, reklamları blog başına da devre dışı bırakabilirler.

Tumblr, reklamların, blog yazarının varsayılan Optica temasını bloglarında olduğu gibi web'deki slayt bölümünde ve Tumblr'ın mobil uygulamalarında kullandığı takdirde, Tumblr blogunun ana sayfası da dahil olmak üzere üç yerde gösterileceklerini söylüyor. Mobil web.

Şirket, reklamları Perşembe günü başlatmayı planladığını açıkladı.

 

Tumblr kurucusu David Karp blogunda "Bu çok uzun zamandır geliyordu ve şimdiye kadar Tumblr'da başlattığımız en büyük projelerden biri olacak" dedi "Yoğun bir yazdı-yeni bir GIF üreticisi, canlı video, yeni mesajlaşma şeyler - yolda çok daha fazlası var. Sıradaki: işiniz için para ödemek. "

Duyuru, Tumblr'in geleceği havanın üstünde olduğu bir zamanda ortaya çıktı, çünkü bu hafta ana şirket Yahoo, Verizon tarafından 4.8 milyar dolarlık bir anlaşma ile satın alındı.  Verizon, Tumblr sosyal ağını Flickr, Yahoo News ve Yahoo Sports'u da içeren devraldığı daha büyük içerik sitelerinin bir parçası olarak kazanmaktadır. (Açıklamalı: Verizon ayrıca TechCrunch ana şirketine, AOL'ye sahip.)

Tumblr, Yahoo anlaşmasını kârlı hale getirme açısından Verizon için önemsiz olsa da, gelecekte Verizon'un reklam stratejisine nasıl uyum sağlayacağı halen bilinmiyor - yani Verizon siteyi unutacak ve tek başına bırakacak ya da belki de yatırım yapacak Ilerideki gelişmelerinde Yahoo'nun başarısız olmasını sağlamıştır.

Tumblr sözcüsü, "Tumblr'ın işini büyütmek ve reklamverenlerimiz ve topluluklarımız için değeri en üst düzeye çıkarmak için reklam çözümleri sunmaya devam ediyoruz" yorumunda bulundu. Tumblr blog ağı genelinde Yahoo ekran ve İkizler yerli reklamları olan bu devam eden çabaların bir başka örneği. "

Benzer Yayınlar