Angel White

Muhabbet Kuşlarının Konuşması için Ne Yapmalı ?

  • 1

Yavru Muhabbet Kuşu Bakımı - Yuva Temizliği | Muhabbet Kuşlarının Konuşması için Ne Yapmalı ?

Kızıştırıcı ve Konuşturucu Yem

KIZIŞTIRICI YEM, muhabbet kuşlarının eşleşmelerine ve çiftleşmelerine destek amacıyla hazırlanmış, özel karışımı sayesinde kuşların kondisyonunu arttırarak arzusunu üst seviyeye çıkaran bir yem türüdür.

Günlük olarak kuşların ana yemine karıştırılarak ya da ayrı bir mama kabına koyularak kuşlara verilir. İçeriğinde; sarı darı, aspur, kırmızı darı, nijer tohumu ve vitamin karışımı (buğday, yumurta ve yumurta ürünleri, şeker, mineraller, ayçiçek yağı) bulunmaktadır.

KONUŞTURUCU YEM, muhabbet kuşlarının konuşmaya daha yatkın olduğu ilk birkaç ayki yavru dönemlerinde konuşmayı öğrenmelerine destek amacıyla kullanılmaktadır. Muhabbet kuşlarının dil altı yağ bezelerinin erimesini sağlayarak daha kolay konuşabilmesine yardımcı olur.

Yemin içeriğinde; ak darı, sarı darı, kırmızı darı, kalsiyum, hayvansal ve bitkisel yağlar, dikalsiyum fosfat, balık, sodyum klorid, yumurta ile karıştırılmış vitaminler bulunmaktadır.

Muhabbet kuşlarının konuşması için en önemli şeyin, kuşumuzla her gün düzenli olarak ilgilenmek ve ona kolay taklit edebileceği kelimeler öğretmek olduğunu unutmayın. Bununla birlikte muhabbet kuşunun yaşı, ırkı ve cinsiyeti de konuşmasında önemli etkenlerdir.

Muhabbet kuşları yavruyken (en fazla 4-5 aylık olana kadar) eğitilirse daha kolay konuşmayı öğrenir. Erkek muhabbet kuşları, yaradılışları gereği dişisini etkilemek için farklı sesler çıkarmaya ve konuşmaya daha yatkındır.

Dişi muhabbet kuşlarının konuşma olasılığı düşüktür. Konuşturucu yem, yukarıda yazdığımız etkenler olduğunda destek amaçlı işe yarar ancak onlar olmadan tek başına faydalı olmayacaktır

Benzer Yayınlar